Zdravie nie je náhoda!

Zdravie nie je náhoda!

Väčšina z nás si myslí toto: „Uf, dostal/a som chrípku! Niekto ma nakazil v škole, v práci, v obchodnom centre, v MHD… však aj hlásili, že je epidémia.“ Máme pocit, že choroby sa nám dejú bez nášho pričinenia. Na vine je počasie, studený nápoj, infekcia… Všetko okolo nás, len nie my. Ale ako je možné, že keď je tá epidémia, môj muž je zdravý, moja suseda je zdravá, môj lekár je zdravý?!


Áno, je to o vašej obranyschopnosti. Imunita je tá najdôležitejšia vec, aby ste neochoreli. Jednoducho povedané, je dôležité to, čo sa vám deje vo vnútri tela. Nie, čo sa deje mimo vášho tela.

 

Kreslené video o tom, aká je „vymakaná“ naša prirodzená obranyschopnosť.

 

Ako je možné, že ochoriete napriek tomu, že zdravo jete, dodržiavate pitný režim, dopĺňate vitamíny, cvičíte?! Kde je pes zakopaný?

VY nie ste len hmotnou schránkou, ktorá vás nosí v tomto materiálnom svete. Stav zdravia ovplyvňuje aj vaše psychické a emočné nastavenie. Väčšina ľudí je permanentne v strese, bez toho, aby si to uvedomovali. Inak povedané, váš organizmus nie je v prirodzenej rovnováhe.

 

uvodka_zdravie_nahoda

 

Ja som si vždy myslela, že je len nejaké percento ľudí, ktorí dostali do vienka pevné zdravie. A preto nebývajú chorí. A ja k ním nepatrím. Od detstva som trpela angínami, zápalom priedušiek, nádchou. Choroby mi prebiehali bez zvýšenej teploty. Mala som veľa zubných kazov. Chrípky ma taktiež neobchádzali. Bola som liečená opakovane antibiotikami. Čaje, teplo a pokoj na lôžku mi už nestačili na vyliečenie. A prečo? Pretože chémia mi potlačila do ústrania moju imunitu tak, že telu už nepomohli len podporné prostriedky na to, aby sa vyliečilo. Môj organizmus už nereagoval ani tvorbou zvýšenej teploty, aby sa popasovalo s vírusom či baktériou. Na bolesť mi zaberali už len analgetiká a antipyretiká.


 

Detská imunita

dite_slnko

 

Naším deťom dávame antipyretiká od malička. Napríklad panadol či paralen. Má bolesť? Paralen. Má horúčku? Paralen. Je nepokojné? Paralen. Bez nášho zamyslenia dávame tieto lieky bábätkám. Veď pediater i lekárnik povedal, že to môžu. A my sme spokojní, lebo dieťatku sa viditeľne polepší zdravotný stav…

Detský lekár na poradni nám prízvukuje, aké sú dôležité prvé roky nášho dieťaťa pre tvorbu jeho imunity. Robí sa osveta o kojení, o zdravých prvých príkrmoch, o pobyte na čerstvom vzduchu. Skrátka ako udržať dieťatko zdravé teraz a aj v budúcnosti.

Ja viem, že mamičky na to veľmi dbajú:
– denne kočíkujú na čerstvom vzduchu
– dôsledne vyberajú príkrmy, sladkosti sú úplné tabu
– používajú najlepšiu kozmetiku, najlepšie pracie prostriedky
– dávajú pozor, aby sa dieťatko neprehrialo, alebo aby neprechladlo

Bábo chovajú ako v bavlnke.

 

baby_800

 

Ja sa však pýtam: „Kde medzi týmito vecami je liečba ochorenia dieťatka???“ Ako je možné, že práve v stave, keď dieťa je oslabené chorobou, oslabíme jeho obranyschopnosť ešte viac, a to chemickými liekmi?!
Ja viem prečo! Pretože nemáme na výber. Presnejšie, nemali sme na výber. Napríklad, keď dieťa má zápal stredného uška s horúčkami, pediater urobí všetko preto, aby mu pomohol. Použije na to všetky svoje dostupné prostriedky. Z vlastnej skúsenosti viem, že to končí antibiotikami, probiotikami a panadolom. A tu presne začína kolotoč chorôb, ktorý sme nevedome predurčili pre svoje dieťa.

 

Chemické lieky = znížená obranyschopnosť

flu-1006045_1280

 

A keď hovorím, že máte na výber, myslím tým homeopatickú liečbu. Aj tak závažný zápal s vysokou horúčkou dieťa zvládne pomocou klasickej homeopatie. Jednoducho sa jeho organizmus dostane späť do rovnováhy.

Zdravie naozaj nie je náhoda. To čo zasejete v detskom veku, budete žať v dospelosti.

homeo1

Čím viac používate akékoľvek chemické lieky, tým viac oslabujete svoju imunitu. Homeopatiká sú prírodné, netoxické lieky. Neznižujú imunitu a nemajú žiadne vedľajšie nežiaduce účinky. Človek opäť nadobúda prirodzený stav zdravia. Vyskúšajte túto prírodnú medicínu pri akútnych aj chronických ochoreniach. Bude to mať veľký vplyv na kvalitu vášho života. Ľahšie zvládnete svoje emócie, svoju myseľ. Rozpoznáte samých seba a svoje „len“ ego. Naša obranySchopnosť sa týka aj nášho vonkajšieho ale aj nášho vnútorného sveta!


Autor Katarína Jančovičová, SAKHom. | Web homeopatkatka.sk | Facebook Homeopat Katka |Foto pixabay

 

CR_trika_longjpg