• Home »
  • STRAVA »
  • Trápia vás alergie, astma, atopický ekzém, či iná porucha imunity?
Trápia vás alergie, astma, atopický ekzém, či iná porucha imunity?

Trápia vás alergie, astma, atopický ekzém, či iná porucha imunity?

Stalo sa vám, že ste „museli” dať preč vaše milované zvieratko, alebo prestať jesť obľúbené potraviny, či prestať používať niektoré prípravky, pretože u vás, či vašich blízkych vyvolávali negatívnu reakciu na tele? Čo skutočne spôsobuje tieto reakcie? Stačí odstrániť zo života to, čo ich vyvoláva? Áno, aj to je jedna z možností, ktorá ale NErieši koreň problému. Všetky tieto, dnes časté, podceňované, nepochopené diagnózy, zaťažujú náš rozpočet, znásobujú návštevy lekárov, ktorí nám nevedia pomôcť, a to najdôležitejšie, znižujú kvalitu nášho života. A pritom je ten liek, ktorý hľadáme, len V NÁS.


Tieto „chronické ochorenia” majú spoločného menovateľa a tým je porucha a slabosť v oblasti imunitného systému. Žiadna nemoc neprichádza len tak, vždy ju má na svedomí nejaký spúšťač. Väčšinou je to pestrá mozaika rôznych problémov, ktoré medicína komplexne nelieči. Potláča jednotlivé symptómy. Objaviť príčinu takéhoto ochorenia nie je jednoduché. Avšak naša intuícia sa väčšinou nemýli…

Alergie sú ochorenie, ktoré zaznamenalo úžasný rozvoj za posledné desaťročie. Pred 25 rokmi bolo alergické dieťa raritou. Rôzne formy prejavov alergii dnes trápi polku triedy. Lieky pre potlačenie príznakov neliečia ochorenie. Naopak… ! Pomáhajú ho rozvíjať do horších štádií. Keď tu nefunguje táto cesta, treba hľadať inú.

„Zmena životného štýlu” sa stáva frázou, ale nie je to lepšia fráza, ako „môj Miško je alergik”?

Kvalita potravín, ovzdušia a vody

Tu to všetko začína. S kvalitou vody a ovzdušia vieme pomôcť malými krokmi k zlepšeniu životného prostredia, o ktorých vás určíte nemusíme poučovať. Kvalitu potravín, aké prijímame môžeme však upraviť úplne. Tiež rytmus, pohyb, návštevy prírody, pravidelný spánok a odpočinok.

 

push-ups-888024_1280

 

Imunita

Imunita je zložitý systém a na jej fungovaní sa podieľajú všetky naše orgány. Základ je v našom hrubom čreve. Ak sa pravidelne nevyprázdňujete vy, alebo vaše dieťa (správne vyprázdňovanie je každých 6–8 hodín) riešte tento problém! Nepravidelným vyprázdňovaním autointoxikujeme náš krvný obeh, ktorým sme tvorení. Je to akokeby ste do potoka sypali smeti na jedno miesto a vytvorili z nich hrádzu, ktorá sa nehýbe, všetky živočíchy pod hrádzou už nikdy nebudú žiť taký kvalitný život, ako pred tým.

Naše črevo tvorí tzv. Imunoglobulin (ak je zdravé), ktorý výrazne ovplyvňuje imunitu pokožky a slizníc a teda bariéry pred vonkajším prostredím.
Krátkym kojením, antibiotikami a nevyváženou životosprávou vytvárame, počas nášho života a života našich detí, dokonalé prostredie pre oslabovanie imunitného systému.

Genetická predispozícia je tiež dobrý základ pre prepuknutie takýchto chronických ochorení. Avšak treba si uvedomiť, že je to len” predispozícia, čiže nie je zaručené, že ochorenie zdedíme a rozvinie sa. Je však veľmi pravdepodobné, že ho životným štýlom môžeme veľmi rýchlo spustiť.

Kvalitným spúšťačom ochorení je tiež nervová sústava, ktorá je silne skúšaná stresom a negatívnymi vplyvmi, ktoré blokujú akútne i dlhodobo našu obranyschopnosť. Podľa čínskej tradičnej medicíny je oslabenie v kruhu pľúc a hrubého čreva.

Alergická záťaž sa tiež môže prejaviť ekzémom, či drobnými kožnými výsevmi, alebo krupičkami. Tiež častými zápalmi priedušiek. Porušením črevnej mikroflóry (nedostatočné vyprázdňovanie, antibiotika, rafinovaný cukor, mlieko a červené mäso), sa zvyšuje priepustnosť čriev a tým sa do obehu dostavajú zbytky molekúl bielkovín, a iných toxických látok. Imunitný systém reaguje autoagresívne a teda nielen voči vonkajšiemu prostrediu, ale aj voči svojmu vlastnému prostrediu – obľúbená fráza „autoimunitné ochorenie”.

Záver

Čiže celé to nie je tak, ako si to predstavujeme: jedna príčina = jeden dôsledok. Bežne sa nepátra po celkovej príčine, preto dôjde časom k rezignácii. Ak dokážeme pripustiť že my, alebo naše dieťa ochorelo kvôli komplexnejšiemu problému, máme šancu na úspech a zlepšenie. Alergické a astmatické prejavy sa natoľko môžu zmierniť, alebo vymiznúť, že budete sami prekvapení. Taktiež ložiská atopického ekzému sa úplne zničia, zostane len pár a po niekoľkých rokoch terapie stravou sa ho dá úplne zbaviť. V priebehu terapie sa môžu príznaky aj zhoršiť v jednotlivých vlnách – čiže telo nárazovo vylučuje svoju toxicitu, netreba sa vzdávať.

Strava je najdôležitejšia. Pri detoxikácii si pomáhajte aj prírodnými prostriedkami, čajmi, koreninami a nápojmi. Doporučené syntetické lieky sa nevysadzujú okamžite, ale postupne. Okamžité vysadenie by príliš oslabilo organizmus, keďže je na lieky zvyknutý. Dnes je moderné cvičiť a hovoriť o tom, že sme TO, ČO jeme. Škoda, že tieto frázy ostávajú frázami a zapĺňame čakárne, podporujeme farma priemysel, ktorý lieči, ale nevylieči.

Informovanosť je dnes úžasná, nekonečná a kvalitná. Informujte sa, hľadajte, riešte, liečte sa… Nikto vás nevylieči lepšie ako vy sám :)


Autor Daniela Viskupič | Facebook Naša Bylinkáreň | Foto pixabay

Zdroje Vladimíra Strnadelová, Jan Zerzán, Radost ze zdravých dětí, ANAG 2013; Jadwiga Górnická, Liečenie šťavami, Príroda 2015

CR_trika_longjpg