• Home »
  • ZDRAVIE »
  • Skutočná príčina bolestí – Ako je chrbtica spojená so všetkými orgánmi
Skutočná príčina bolestí – Ako je chrbtica spojená so všetkými orgánmi

Skutočná príčina bolestí – Ako je chrbtica spojená so všetkými orgánmi

Problémy s chrbticou často spôsobujú bolesti v úplne odlišných častiach tela. Keď potom omylom liečime iné choroby, tak samozrejme, že je takáto liečba neúspešná.

Z uvedeného dôvodu, by sme mali, pri každej bolesti, brať do úvahy aj možnosť, či nie je príčina ťažkostí náhodou v chrbtici. Ak niekde pociťujete bolesť, pomocou obrázku nižšie dokážete určiť, ktorý stavec na chrbtici za to môže byť zodpovedný.

chrbtica-organy-body

Potom sa môžete zamerať na to, či v danej oblasti nemáte na chrbtici nejaké anomálie. Ak tam naozaj existujú, tak je veľká šanca, že ich odstránením sa zbavíte aj takzvanej fantómovej bolesti v inej časti tela.

Najčastejšie prejavy anomálii na chrbtici

Podľa mnohých osteopatov (holistických lekárov špecializujúcich sa na pohybové ústrojenstvo), napríklad až 70 % bolestí hláv vyviera práve z chrbtice.
Medzi ďalšie časté zdravotné problémy spojené s krivou chrbticou, posunutými platničkami či poškodenými stavcami patria:

  • hučanie v ušiach
  • problémy s prehĺtaním jedla
  • zrakové vady
  • mnohé iné

Ak napríklad pociťujete bolesť a stuhnutosť v rukách, skontrolujte si krčnú chrbticu.

Problémy s hrudnou chrbticou môžu zasa napodobňovať bolesti srdca, žalúdka alebo čriev.

Anomálie v driekovej chrbtici sú zodpovedné nielen za bolesti v spodnej časti brušnej dutiny, ale napríklad aj za bolesti v bedrových kĺboch či stehnách.

Môžu tiež ovplyvňovať cit v nohách a chôdzu.

Záver

Dôsledná starostlivosť a posilňovanie chrbtice vás, s vysokou pravdepodobnosťou, zbavia bolestí vnímaných na iných miestach tela. Možno si takto konečne vyriešite aj ťažkosti, s ktorými vám celé roky nedokázal nikto pomôcť.

Zdroj: [1] [2]