Quo vadis, Conscious Rebels?

Quo vadis, Conscious Rebels?

Bolo to presne 7.1.2015, čo sme sa s Radovanom prvý krát stretli, aby sme hovorili o svojích myšlienkách a plánoch s Conscious Rebels a manifestovali svoje sny. Ale ako to už býva – človek mieni, a aj mení. Neuberá sa vždy všetko presne tým smerom, akým si to nalajnujeme, ale presne tým, ktorým sa to uberať má. Dôležité je mať víziu a veriť v proces. Ako sa hovorí – všetky cesty vedú do Ríma, len vyčkaj času ako hus klasu a nechaj veci plynúť. :)


Za tie dva roky sa toho udialo celkom dosť, a sotva to vtesnám do toľkých riadkov, aby sa vám to chcelo čítať :) Pokúsim sa to však retrospektívne zhrnúť, detaily sa dočítate v linkoch nižšie.

Fáza prvá – obsah a forma

Prvá vec, ktorú sme s Radkom vytvorili, bol nový vizuálny štýl a logo Conscious Rebels.
Nasledovalo vytvorenie a spustenie webových stránok. Pracovali sme na tom vo dne, v noci, vrámci vlastných síl, ale dokázali sme to! ;)
Na stránky je však treba pravidelne pridávať obsah a to si žiada veeeľmi veľa času. Čoskoro sme pochopili, že to budeme sami sotva zvládať, ak sa chceme posunúť v živote i projekte ďalej. Našťastie sme za krátku dobu nadviazali spolupráce s portálmi a ľudmi podobne zmýšľajúcimi. Stále sa k nám pridávajú bloggeri, ktorí majú chuť písať, potrebu vyjadriť a zdieľať svoje poznanie a názory. Jediní, kto to však posledný polrok brzdil sme boli my sami – áno priznávam – pretože nám k tomu chýbala energia. Neskôr vysvetlím prečo.

Tričká Conscious Rebels

Ďalším míľnikom bola spolupráca s obchodom so streetwearovým oblečením od cz-sk umelcov – ZEF shop v Prahe. Tu ste mohli získať prvú edíciu tričiek CR, ktorých výrobu pre nás zaobstaral Vojta Kalina z kapely Pipes and Pints. ZEF shop však nedávno presídlil z Prahy do Prešova, takže sme spoluprácu museli prerušiť… Túto edíciu s logom CR „Bojuj srdcom“ si ale stále môžeš objednať priamo u nás, nejaké kúsky sa ešte nájdu…
V septembri 2016 sme sa dokonca objavili so stánkom a tričkami na prvom ročníku SpoluFest v Prahe, ktorý sme pomáhali organizovať. Bol to naozaj krásny festival v Centrálnom parku Pankrác a tešíme sa na ďalšie ročníky! :)


Touto cestou dávam zároveň na známosť, že hľadáme sponzora pre výrobu novej edície tričiek. Takže ak máš ty sám možnosť, alebo poznáš niekoho, kto by rád podporil dvoch mladých ľudí a poslal do sveta posolstvo, neváhaj nás prepojiť :) Len čo zaobstaráme prostriedky, radi by sme dali dohromady i mladých výtvarných, grafických, prípadne módnych návrhárov, ktorí by chceli podporiť myšlienku CR a dostať svoje diela medzi ľudí. Samozrejme všetko z fair trade a eco materiálov. Ak si to ty, či poznáš niekoho šikovného, opäť sieťuj :)

Vizualizácia novej edície tričiek CR

Naša svadba

Najpodstatnejšia zmena, ktorá sa odohrala za tie dva roky je, že sa naše životy pretransformovali do jedného – spoločného :) Nemyslím v len jedno spolužitie, ale i v jedno meno a jednu lásku…
Svadobné prípravy nám odobrali veľmi veľa energie a času, keďže sme si ju komplet zariaďovali sami a cestou sme museli absolvovať množstvo skúšok a prekážok. Tento energetický dlh nás od tej doby prenasledoval a to je i dôvod, prečo sme s projektom trochu pribrzdili a viac sa venovali sebe a svojím potrebám.

Svadba L+R

 

Knihy, ktoré hýbu vedomím…

Medzičasom sa z LA LA Landu presťahovala do Prahy naša kamarátka Liana. Spoznali sme sa cez internet vďaka knihe, ktorú napísala, a ktorá sa mi zhruba pred dvoma rokmi dostala do rúk. Z knihy som bola natoľko unesená, že bolo hneď jasné, že túto osôbku musím spoznať osobne a že jej kniha sa musí vyexpedovať medzi čo najviac ľudí. Zatiaľ čo, Liana uvádzala knižku na americký trh, my sme už v Prahe snovali plány, ako pomôcť distribúcií v ČR a SR. Názov knihy vám prezradíme onedlho, máme na to svoje dôvody. :)

Lia, Lea & RDVN

Najväčšia výzva sú vždy financie. V tomto prípade na preklad zo slovenčiny do češtiny, korektúru, sadzbu, grafiku, prípravy dat do tlače a pre epub, tlač, distribúciu a propagáciu. Veľa z toho si vieme spraviť sami. Všetci prakticky máme čo svetu dať, len keď to robíme v tejto dobe na vlastnú päsť, tak je to zložitejšie. Aby sme mohli nejakú energiu (vy)dať, musíme ju najprv niekde prijať. Keď vás za to nikto neplatí, musíte túto energiu štiepiť a hľadať zdroj obživy inde, čo je dosť vysilujúce, i keď zároveň viete, že to stojí za to :)
Do nezmyselnej práce na plný úväzok (a už vôbec pre nejakú korporáciu) nás už nič a nik neprinúti a veríme, že prostriedky prídu. Manifestujeme si zákazky pre malých a stredných podnikateľov v obore, ktorý tvoria a nelikvidujú, pomáhajú a neškodia. Radovan nedávno napríklad vytvoril obálky kníh známemu motivátorovi a rečníkovi Jiřímu V. Čmolíkovi, či nášmu kamarátovi – bubeníkovy Lukášovi Vincourovi. Takže ak máš aj ty produkt, ktorému chýba sexy kabát, ozvi sa nám, radi (si) vypomôžeme :)

Obálky z dielne Creative Rebel :) (klikni na foto pre viac info)

Videoprodukcia

Okrem grafiky nás baví i hudba a video. Preto sme sa rozhodli, že budeme znova tvoriť aj videoklipy. Existujú totiž umelci, ktorých skladby si to zaslúžia, no trápi ich ten istý problém ako každého ďalšieho umelca, ktorý nie je zrovna prvá superstar, a to sú ako vždy – prostriedky a ľudia. My sa pokúsime zohnať prostriedky a tie videoklipy natočiť, pretože táto spoločnosť to potrebuje ;)
U videa zostaneme aj v inej forme. Rozhodli sme sa, že sa začneme venovať i krátkym rozhovorom s ľuďmi z radov „uvedomelých rebelov”. Liana, ako redaktorka so skúsenosťami z televízie, sa zhostí tejto role a bude spovedať viac či menej známe osobnosti z rôznych oblastí života, ktorí si idú svoju cestu a sú išpiráciou druhým…

SpoluFest 2016 – Selector Boldrik, RDVN, Lea a Messenjah

Keď už som pri tej vizuálnej tvorbe, tak by som rada spomenula i film našej kamarátky a začínajúcej režisérky Kristíny Weiserovej aka 113Kw – Roots in Ego, ktorý bude mať premiéru pre verejnosť 3.3.2017 v Paláci Akropolis na pražskom Žižkove. Tento krátky film vznikal bez akejkoľvek finančnej podpory takmer 4 roky, iba za pomoci dobrých ľudí (áno, dá sa to!). Takže ak niekto vie, čo je to makať na svojom a za svoje, tak je to práve Kristína! Radi sme jej filmu pomohli, čo sa týka grafických materiálov a záverečných tituliek k filmu.

Klikni na obrázok a zistíš viac :)

Daruj jídlo

Aby sa nezdalo, že toho máme málo, tak už niekoľko mesiacov pracujeme s manželom i na projekte – aplikácií Daruj jídlo. Jedná sa o appku na zdieľanie jedla. Máme ju z väčšej časti hotovú. Teraz už len nájsť šikovného programátora, ktorý to rád urobí zdarma, alebo príde investor (nazvyme ho radšej sponzor, lebo peniaze na návrat tam nevidíme, keďže to nie je robené za účelom zisku), ktorý podporí vývoj tejto appky a že málo peňazí to zrovna nie je.

Takže tak…

Držte teda päste, nech sa nám všetkým darí a nech si môžme plniť svoje sny a venovať sa tomu, čo nás baví a napĺňa. Naším poslaním je šíriť Lásku, osvetu, inšpiráciu, pomôcť ľuďom precitnúť z dlhého spánku reality zvanej „moderná doba”, pomôcť nájsť cestu k trvalo udržateľnému systému a zaviesť ho do praxe. Cesta je cieľ.

Ďakujeme za vašu podporu, vy ste tí, pre koho to má zmysel robiť ❤️


autor Lea F. Górlicka | foto archív Conscious Rebels