Očkovanie – áno či nie? To je otázka!

Očkovanie – áno či nie? To je otázka!

Téma dnes tak kontroverzná! V každom prípade strašidelná. Vyvoláva strach v každom z nás. Pre neočkujúcich strach zo štátu, strach z pokuty. Ďalej strach, že dieťa nezoberú do školského zariadenia. Alebo strach z ochorenia, proti ktorému sa nedá zaočkovať. Pre očkovaných zasa strach z nežiadúcich účinkov vakcíny.


Priznám sa, ťažko sa mi o tom píše. Ideálny by bol stav, keby si každý človek mohol vybrať sám, či očkovať alebo neočkovať. A ktorou vakcínou proti ktorej chorobe! A ešte keby boli na trhu nejaké „biovakcíny“, éééj, to by bolo!

Ako to je s tým očkovaním vám môžem porozprávať ako matka troch detí. Moje deti sú vo veku 12, 7, 1 rok. Na prvé dve materské si spomínam ako na obdobie plaču a nespania. Šedivela som! Vtedy som si myslela, že som neschopná matka. Ako môže dieťa spať 10 minút?! Prečo cez deň plače a v noci reve? Často boli choré. Behanie po lekároch sa nám stala športová disciplína. Samozrejme otázku „očkovať či neočkovať?“ som vôbec vtedy neriešila. Ani ma to nenapadlo. Aký nezmysel! Čo povie pediater je sväté. Keď očkovať tak očkovať!

No a ako vyzerá moja materská s teraz už s 18-mesačným synčekom? Nazvala by som to obdobie radosti a spinkania. Dieťa je pokojné. Neplače. Nereve. Spinká, ako sa hovorí ako mimino. Prospieva a k tomu všetkému je zdravý.

Rozdiel medzi mojimi deťmi je, že prvé dve absolvovali celý očkovací kalendár a to tretie nie je očkované VÔBEC. No čo si o tom myslíte vy? Je to náhoda? Keby sa dal vrátiť čas a ja dám moje tretie dieťa zaočkovať, zistili by sme, či to bola náhoda. Ale to ani náhodou neurobím! Prečo? Mám na to dva dôvody. Prvým dôvodom sú informácie, ktoré vám nepovie pediater. Všetko čo vám povie lekár, sa dozviete aj TU. Ak vám to stačí, tak už ďalej nečítajte. A druhým dôvodom sú deti, ktoré vidím v mojej homeopatickej praxi, ktoré zostali poškodené po očkovaní.


Čo má spoločné očkovanie a homeopatia?

Samotné očkovanie je bombastický vynález, ktorý v povojnovej dobe mnohým ľuďom „vraj“ zachránil život. Podobá sa homeopatii, ktorá je tiež založená na princípe „PODOBNÉ SA LIEČI PODOBNÝM“. Vo vakcíne proti čiernemu kašľu je napríklad baktéria Bordetella pertussis, ktorá sa zapíše do imunitnej pamäti organizmu. Keď sa človek potom stretne so skutočným čiernym kašľom, neochorie. Tento istý postup poskytuje homeopatia nozódami, len v opačnom poradí. „AK“ človek dostane čierny kašeľ, bude mu podaná nozóda Bordetella pertussis 200CH. Pomocou tejto nozódy človek z daného ochorenia sa vylieči a má túto baktériu zapísanú v imunitnej pamäti.

Možno vám vŕta to slovíčko „vraj“ v hlave. No to je tam preto, lebo najnovšie bádania v histórii potvrdzujú, že dané ochorenia, proti ktorým sa začalo očkovať, už začali klesať, dokonca neboli už v období, kedy sa vakcinácia len začala celoplošne vykonávať. A ako je to možné? Ľudia sa začali starať viac o seba:

  • o svoju prirodzenú imunitu
  • zaviedla sa kanalizácia
  • boli suché a teplé domovy
  • dbalo sa na hygienu
  • bola pestrá strava
  • prestali mať strach

Presné historické grafy môžete nájsť v časopise DIEŤA. Buď ho máte doma, alebo sa zaregistrujte na ich stránke a môžete v ňom listovať. Myslím si, že ako jediný časopis píše objektívne o vakcinácii. Práve preto stratil reklamných sponzorov typu farmaceutický priemysel.

Tak sa vráťme k mojím „zaočkovaným“ detičkám. Keď moja stredná dcéra mala 2 roky, dostala som sa na prednášku pána Filla „O slobode v očkovaní!“.Dozvedela som sa informácie, o ktorých som ani nesnívala. Dočítala som sa, že očkovacia látka znižuje imunitu dieťaťa. Docvaklo mi to! Celé roky som sa trápila s najstaršou dcérkou, prečo má chronické ochorenie nosohltana a stredného uška. Od malinka mávala opakované zápaly. Snažila som sa jej imunitu stále podporovať ale bezúspešne. Kojila som ju 13 mesiacov a predsa prvý zápal mala už ako polročná. Nos mala upchatý a nosohltan zahlienený. Permanentne! Nosná mandľa musela ísť von. Pravidelne sme chodili do ambulancie ORL a alergológie ako na hodiny klavíra.

Najviac ma však zarazilo, že hliník z vakcíny sa kumuluje v tele dieťaťa. Tento toxický jed nezmizne z telíčka len tak. Ukladá sa v mozgu. A tak som si povedala: DOSŤ! Už ani jednu vakcínu moje deti nedostanú. Ako dospelá sa chránim pred hliníkom z antiperspirantov a do dieťaťa si ho nechám len tak pichať?! 😲


Ktorý lekár hovorí otvorene o vakcínach?

Je čoraz viac lekárov, ktorí otvorene hovoria o svojich skúsenostiach a o svojej praxi ohľadne očkovania. Zopár uvádzam.

MUDr. Tomáš Lebenhart – pediater s 33 ročnou praxou. V tomto krátkom videu sa vyjadruje k očkovaniu: „Je to organizovaný zločin!“

MUDr. Ludmila Eleková – všeobecná lekárka. Vyše hodinový rozhovor s ňou si viete pozrieť TU. Prosím Vás, pozrite si prvých 5 minút. Garantujem vám, že si to budete chcieť pozrieť do konca.

MUDr. Stanislava Tóthová – pediatrička s 15 ročnou praxou, ktorá píše pre babetko.rodinka.sk.

MUDr. Judita Hofhanzlová – pediatrička. Existuje dvojhodinový záznam z jej prednášky „Prečo sú deti choré?“.

Veľmi sa mi páči 7 výstižných bodov k vakcinácii od MUDr. Vladimíra Petrociho, ktoré spísal pre portál NANIČMAMA.


Otázka znie: „Dala by som zaočkovať svoje dieťa, keby mi nehrozil štát pokutou a doťahovačkami po úradoch?“

Odpoveď: „NIE!“

Je omnoho ľahšie nechať tú zodpovednosť na lekára a štát a tváriť sa, že mňa sa to netýka. Veď moje dieťa malo po očkovaní „len“ 40-ky horúčky, revalo o dušu a nožičku malo boľavú, prestalo spávať. Úplne normálne! Kto však určuje, čo je normálne? Je to normálne len preto, že to má väčšina?

Otázka je: „Stojí ochrana pred pár typmi baktérií a vírusov za to, aby moje dieťa zostalo zdravotne poškodené?“

Odpoveď: „NIE!“

Všetky choroby, proti ktorým sa očkuje, dnešná moderná medicína a taktiež homeopatia vie liečiť. A najlepšou ochranou je vlastná imunita. Kvalitná imunita! Je taktiež na zamyslenie, prečo napríklad sa neočkovalo nikdy proti šarlachu? V minulosti prešla vlna smrteľnej epidémie šarlachu a dnes máme situáciu, že proti tejto chorobe sa neočkuje a predsa toto ochorenie už neexistuje.


Moje prvé dve deti boli LEN urevané, nespavé a často choré. Najstaršia mala od malinka sústavne nádchu, zápal stredného ucha, alergie. Skoro vôbec sa neusmievala. Mlčala ako ryba až pokým išla do škôlky. Našťastie sa potom rozhovorila. Stredná dcéra neplakala len cez deň. Revala aj v noci. Mávala nočné desy. Z jej večnej nespokojnosti mala nervy celá rodina. Možno to poznáte. Dieťa vymýšľa, irituje ho čokoľvek, plače za všetko. Vtedy som si myslela, že robím výchovné chyby, asi to s ňou neviem, alebo je tak nervózna zo mňa. Naozaj sa s ňou nedalo vyjsť. Ako sa hovorí, CIRKUS bol u nás každý deň. Ľudia! Vtedy som ani netušila, že očkovacie látky môžu vydráždiť detský nervový systém až tak, že potom rodičom lezie na nervy vlastné decko.

Ja aj ostatní klasickí homeopati vo svojej praxi vidia, čo dokáže urobiť očkovacia látka s dieťaťom. Rodičia s poslednou nádejou vyhľadávajú homeopatickú pomoc. Nežiaduci účinok vakcíny môže mať dieťa bezprostredne po očkovaní alebo aj v najbližšom období 6 mesiacov. Nedá sa to paušalizovať. Každý organizmus je jedinečný a reaguje inak. Rodič sa teší, keď bezprostredne po vakcinácii dieťa nemalo žiadne vážne ťažkosti ako horúčka, bolesti, rev, bezvedomie, smrť. Zdôrazňujem, že tešiť sa je predčasné. Treba sledovať dieťa pol rok od očkovania. Až v tomto časovom horizonte sa ukáže, ako sa s vakcínou vysporiadalo.

Zoznam ťažkostí, ktoré patria medzi nežiadúce účinky vakcíny, spísala pediatrička MUDr. Hofhanzlová zo svojej dlhoročnej praxe. Je to súčasť otvoreného listu všetkým lekárom a rodičom. Tento úprimný list pediatričky odporúčam prečítať všetkým!


Príklad z praxe:

Mamička prichádza s dvojročným chlapčekom. Do svojich 17-tich mesiacoch sa vyvíjal podľa lekárskych tabuliek. Ako dieťatko bol veľmi srdečný. Od malinka vždy pri odchode podával ruku všetkým ľuďom, aj cudzím. Ako veľký chlap! Nebýval chorý.

Vo veku 12 mesiacov skončil v nemocnici s mononukleózou. To už mal za sebou podľa očkovacieho kalendára 3-krát vakcináciu, pričom jedna vakcína obsahuje 7 chorôb. Ako 15 mesačný absolvoval štvrté očkovanie MMR vakcínou, ktorá obsahuje ďalšie 3 choroby. Jeho mama to nevie presne datovať, od kedy prestal hovoriť a začal vydávať len pazvuky. Nikto ju neupozornil na možné nežiaduce účinky očkovania.

Stal sa z neho hyperaktívny chlapček, ktorý robil neplechu. Von mohli chodiť len za ruku, pretože inak by okamžite bežal preč cestou – necestou. Proste by utiekol. Nereagoval ani na mamine volanie. Musela vždy utekať za ním. Veľa reval. Trpel na zápchu. Veľmi sa bál hlučných vecí ako je kosačka, vŕtačka. Chodil po špičkách. Počas homeopatickom vyšetrení, keď som ho ohlásila menom, nereagoval. Nemal so mnou očný kontakt.

Chlapček bral svoj konštitučný homeopatický liek spolu s homeodetoxom vakcíny MMR. Po týždni mi mamička zatelefonovala plná radosti: „ Peťko mi povedal mama! Nevrieska toľko. Je pokojnejší. Na prechádzke už neuteká preč odo mňa.“

Toto je vzorec, ktorý sa opakuje. Pozastavenie vývoja dieťaťa, dokonca nastolenie spätného chodu. Chlapci zväčša majú poškodenia neurologické a dievčatá imunitné. Nie je to však pravidlom. Myslím si, že to nie je konkrétnou vakcínou MMR, ale tým, že to je už 4-tá očkovacia látka, takzvaný kokteil antigénu a chémie. A to priamo do krvi. Ako som už spomenula, hliník sa v organizme kumuluje. A u mnohých detičiek práve po štvrtej vakcíne povie organizmus, že ho má dosť. Dieťa vážne ochorie a potom so súhlasom lekára sa ďalej už nemusí očkovať.


Mama mi povedala:
„Čo vymýšľaš! Aj ty so sestrami si bola očkovaná a nič vám nie je!“

Myslím si, že je dôležitá aj otázka počtu chorôb v jednej vakcíne. Keď som sa začala venovať tejto téme, mama mi povedala, že čo vymýšľam. Veď aj ja som očkovaná spolu so sestrami a nič nám nie je. No to hej, ale v tej dobe boli v jednej vakcíne 4 choroby. Dnes ich je tam 7. A vtedy očkovanie nebolo tak nahusto a v tak skorom veku dieťaťa. To sú všetko faktory na zváženie.

Podľa očkovacieho kalendára sa v roku 2015 očkovalo proti 10-tim chorobám. Do roku 2012 to bolo proti 11-tim chorobám. Ja ako dieťa som bola očkovaná proti 6-tim chorobám. Je to na zamyslenie, že čím viac sa očkujeme, tým viac sme chorí.


Pridať či ubrať očkovanie? 

Prečo nepridáme nové očkovanie, napríklad proti infekčnej mononukleóze? Je to vážne ochorenie, ktoré môže skončiť roztrhnutím sleziny. Chorobu spôsobuje Epstein-Barrov vírus. Už v škôlke sa s ním stretávame. Je na zamyslenie, že ide o veľmi vážne ochorenie rozšírené dnes aj na Slovensku a predsa sa proti tejto chorobe neočkuje.

Od roku 2013 zrušili očkovanie proti TBC v 4-tý deň života dieťaťa. Nemáme sa báť tuberkulózy?

Máme milión ochorení a len na zopár z nich sa očkujeme. Museli by sme sa zblázniť, keby sme sa očkovali proti všetkým ochoreniam! Najlepšia ochrana je vlastná obranyschopnosť. A to je problém ju mať, keď dané očkovacie látky znižujú imunitu. Tento fakt potvrdil Dr. Antonello Arighi, pediater, Arrezzo, Taliansko, The International Academy of PRM, čestný profesor na Lekárskej fakulte Univerzity v Parme, Taliansko.


Záver 

Až ako bude čas plynúť, sa ukáže, či moje rozhodnutie neočkovať moje tretie dieťa bolo správne. Ale je to moje rozhodnutie. A beriem zaň všetky následky. Zatiaľ vidím, že sa má dobre. Pekne papá, v pohode kaká, dobre spinká. Je spokojné. Nemá chronické ochorenie. Buduje si kvalitnú obranyschopnosť. Tým som si istá! Pretože aj keď má soplíky či teplotu, ochorenie má rýchly priebeh a žiadne komplikácie.

Aj keď nás slovenský štát núti mať strach, rozhodnutie je na nás, pretože aj zodpovednosť zostane na nás. Na zamyslenie stojí fakt, že existujú štáty (Švajčiarsko, Nemecko, Dánsko a i.) na tejto zemeguli, ktoré nenútia k očkovaniu. Ľudia tam majú možnosť slobodného výberu, či očkovať alebo neočkovať.

Či už pod plášťom strachu alebo bez neho, stále len rodič sa rozhoduje či očkovať alebo neočkovať. Zmenu neurobí ani lekár ani farmafirma ani štát. Zmena môže prísť len zdola!


Autor Katarína Jančovičová, SAKHom. | Web homeopatkatka.sk | Facebook Homeopat Katka |Foto Amanda Mills, pixnio, archív K. Jančovičová, SAKHom.

Obsah článku je názorom autora/ov a je určený výhradne na informovanie. Nesmie se chápať ako lekárske doporučenie.
Autor/ri nepreberá/jú zodpovednosť za prípadné škody.


Doporučujeme vzhliadnuť dokument

na stránkach Českej televízie na tému očkovania a jeho vedľajších účinkov

UTAJENÁ DATA

Když se nedávno provalil podvod s falšováním dat uvnitř CDC, což je americký Úřad pro prevenci a kontrolu nemocí, naše média mlčela. Nereagovalo ministerstvo zdravotnictví ani hlavní hygienik. Jde přitom o vážný případ, neboť zamlčená fakta naznačují, že některé vakcíny mohou způsobovat poruchy centrálního nervového systému a následně těžká onemocnění. Ukázalo se totiž, že vědci ze CDC řadu let tajili data prokazující zvýšené riziko autismu u chlapců očkovaných v raném věku vakcínou MMR. A protože trh je globální, týká se to přirozeně i nás.