NEUDRŽATEĽNÉ! Živočíšna výroba a jej dopady na ekosystém Zeme

NEUDRŽATEĽNÉ! Živočíšna výroba a jej dopady na ekosystém Zeme

Svet je iný, než sa zdá byť. Sme na tom ďaleko horšie, ako si myslíme! Týka sa to každého jedeného z nás, bez výnimky. Otázka znie, či sme ochotní myslieť na udržateľnú budúcnosť nás i ďalších generácií, alebo iba na momentálne ukojenie našich zbytočných „potrieb” a chutí.


Nadarmo človek skloňuje slovo „ekológia”, doma šetrí vodou, elektrinou a všade chodí radšej pešo, než autom, či mhd, keď si na obed dá flákotu hovädziny. Nehovoriac o tom, keď si na raňajky dá ešte rohlík s maslom, k tomu hrnček mlieka, prípadne praženicu z 6 vajec a na večeru tuniaka, krevety, či nebodaj žraloka. Nie je to ani zdravé pre človeka, ani dobré pre planétu. Teda rozhodne nie v takom množstve, v akom sa dnes mäso a živočíšne výrobky produkujú a konzumujú.

Inšpirovaní dokumentárnym filmom Cowspiracy – tajomstvo udržateľnosti, sme pre vás pripravili jednoduchú infografiku. Stručne zobrazuje prehľad poľnohospodársko-živočíšnej produkcie a jej dopad na našu planétu v porovnaní s produkciou stravy založenej na rastlinnej báze.

Rozhodne doporučujeme pozrieť si i samotný film, ktorého režisérmi sú Kip Andersen a Keegan Kuhn a výkonným producentom Leonardo DiCaprio, Jennifer Davisson a Appian Way Productions.

+ Klikni na obrázok pre zväčšenie +

Neudrzatelnystav


Autor Lea Górlicka, Radovan Fašung

 

CR_trika_longjpg