• Home »
  • SPOLOČNOSŤ »
  • Horší než zvířata: 12 zemí, kde ženy nepovažují za lidské bytosti, ale za „odpad“.
Horší než zvířata: 12 zemí, kde ženy nepovažují za lidské bytosti, ale za „odpad“.

Horší než zvířata: 12 zemí, kde ženy nepovažují za lidské bytosti, ale za „odpad“.

Při vší zdánlivé jednoduchosti a přehlednosti náš svět i nadále zůstává různorodým a rozporuplným, že někdy pochybujeme o správnosti jeho vnímání: některé věci jsou stále ohromující a dokonce děsivé. Upřímně nás udivuje, že v době zavádění pokročilých technologii a dobývání vesmíru na planetě ještě rozkvétají barbarské tradice. Hovoříme o zemích, kde ženy nejenže nemají žádná práva, ale jsou i dennodenně vystaveny násilí, a v některých případech dokonce riskují svůj život. Zde je seznam zemí, kde ženy nepovažují za lidi.


Afghánistán

Průměrná délka života afghánských žen je nízká, tak kolem 45 let, miliony vdov prosí o přežití. Chudoba, ozbrojené konflikty, časné manželství a násilí od svých mužů a příbuzných – takový je život místních žen. Zde je jedna z největších úmrtnosti při porodech, chybí zde lékaři. Ale není to tak dávno, co Afghánistán byl světským státem …


Konžská demokratická republika

„Demokratická“ je velmi silné slovo, ženy zde nesmí podepsat žádný právní dokument bez souhlasu svého muže, zato povinností mají více než dost. A přestože ženy najdeme v armádě, často jsou řazeny v prvních liniích a jako první umírají. Ve velké míře se zde vyskytuje AIDS, vzkvétá násilí, často obyvatelky Konga zůstávají s dětmi bez jakékoliv pomoci.


Nepál

V této zemi se musí ženy zapojit do partyzánských jednotek, aby chránily sebe a své domovy. Tam jsou vítány časné manželství a porody. Z důvodu existence chudoby, vyhladovělá obyvatelé nevydrží dlouho – dívky brzy umírají. Kromě toho, rodiče prodávají své dcery, dokud dovrší dospělost.


Mali

Tato chudá země je známá svým krvavým rituálem: dívky zde podstupují bolestivou obřízku, mrzačí jim genitálie. Místní ženy se v raném věku vydávají, i proti své vlastní vůli. Každá desátá dívka v Mali umírá během těhotenství nebo při porodu.


Pákistán

V této zemi se ženám nežije dobře, kvůli místním obyčejům, které mohou být velmi nebezpečné. Pákistánská dívka pokud odmítne budoucího ženicha, může být politá kyselinou na obličeji, mohou ji zabít kvůli venu, ukamenovat za cizoložství. Dokázat svou nevinu, je nemožné, a vrahy mohou být i příbuzní – otcové, bratři.


Indie

V Indii si nejvíce cení chlapců, dívky zde jsou diskriminovány od narození: mnohé se nedožijí dospělosti. V Indii často unášejí malé dívky, aby z nich udělali prostitutky. Tato čísla je těžko pochopit – tři miliony lidí v zemi se živí prostitucí – téměř polovina z nich jsou děti.


Somálsko

V Somálsku se nenacházejí žádné nemocnice, takže těžký komplikovaný porod může vést k smrti, protože ženě neví nikdo pomoci. Kromě toho, ženy jsou zde více znásilňovány, jak se jejich vydá. Podstupují bolestivou obřízku jako v Mali, což jen zvyšuje úmrtnost a celkově špatnou situaci zhoršuje hladomor a sucho.


Irák

Tato země se ponořila do sektářství: zde mohou ženy unést, nebo znásilnit. Všichni, kteří dříve pracovali, musí zůstat doma a zbytečně hladovět. V roce 2014 radikálové popravili kolem 150 žen, které odmítly poskytovat sexuální služby vojákům.


Čad

V této zemi je život ženy zcela závislý na její manželovi, kterému patří. Dívky zde vydávají jako 11 – 12 leté. Na východě země v uprchlických táborech to ženy mají ještě horší. Tam jsou vystaveny častým násilím a bitvě.


Jemen

Zde se ženy nemohou vzdělávat. Příčina je jednoduchá – nemají čas. Vydávají se jako 7-leté a pak jsou zbaveny všech práv. Je třeba řešit tuto situaci v Jemenu, ale zatím jsou všechny pokusy neúspěšné.


Saúdská Arábie

Přestože tato země je bohatá a prosperující, ženy zde nemají žádná práva. Tady, jak v jediné zemi na světě, ženy nesmějí řídit auto. Země, ve které ženy nemohou opustit svůj dům bez manžela nebo příbuzného, ​​nemůže používat veřejnou dopravu a mluvit se s cizími muži. Jsou povinny mít zahalené celé tělo a obličej.


Guatemala

Je ještě jedna země, ve které se ženy bojí o svůj život. Zabíjejí je po stovkách, přičemž to nikdo nevyšetřuje, ačkoli často je vidět na mrtvole podpis nenávisti. Pravidelná bitva a znásilňování – tak žijí ženy z nižších vrstev v místních komunitách.

 

Je zajímavé dozvědět se, že jsou země, jejichž ženy nemají žádná práva. V našich zemích mají ženy nejen svá práva, ale pracují na důležitých postech, zabývají se politikou. Jednou přijde den, kdy budou mít ženy svá práva ve všech částech světa.

Zdroj

CR_trika_longjpg