Chce to mít trochu zdravé neúcty k penězům…

Chce to mít trochu zdravé neúcty k penězům…

Nemůžu si nevšimnout, jak mi spousta z vás píše, že by taky žili ten spontání život. Jen kdyby měli ty peníze, možnosti, čas a já nevím co všechno by ještě lidi potřebovali k tomu, aby se na tom svém životním příběhu začali aktivně podílet.


Jasně, je to i o penězích, stejně jako celý tento svět o nich z nějaké části vždycky byl a bude. Smiřte se s tím. Všichni tady hrajeme Monopoly, ať už chceme nebo ne. Není nic špatného na tom, snažit se hrát, jak nejlépe umíte. Jen nesmíte hrát pro výsledek, ale pro radost ze hry. To co dělám já, není o penězích, je to o přístupu. Znám spousty lidí, co by na to, co by v životě opravdu chtěli udělat peníze i měli, ale stejně to nikdy neudělají. Lidem je líto utrácet peníze za život. Zvláště ve světě, který přece na každém rohu nabízí tolik krásných věcí, které mohou vlastnit. Jenže i tahle hra jednou skončí a pak se všechny ty papírky, domečky a figurky vezmou a vrátí se zpátky do krabice, aby s nima mohl hrát zase někdo jiný. Zůstane jen pocit ze hry a nic víc. Spousta lidí hraje, ale zapomíná si hrát.

Občas jdu po ulici, na chvíli se zastavím a jen tak koukám na ty lidi kolem. Na to neuvěřitelné lidské hemžení a pachtění se za bůhví čím. Mám chuť kolikrát někoho zastavit a zeptat se jen na prosté: „Kam to jdete? …a proč …co tady děláte?“ To se ženete do práce skutečně jenom proto, abyste přežili další měsíc a mohli jít zase do práce? To opravdu nevidíte, jak to celé nedává smysl? Copak neslyšíte, jak to tiká? Umíráte. Každý den od svého narození už všichni jenom umíráte.

Ty co mě znají třeba ví, že nenosím peněženku. Mám u sebe peníze různě domačkaný po kapsách a vždycky, když to někde lovím v krámě, tak prodavačky lamentujou: „Téda, Vy si těch peněz vůbec nevážíte.“ a já vždycky říkám: „Vážím, ale chce to k nim mít trochu té zdravé neúcty.“

To co jsem třeba udělal o víkendu, nebyla žádná nabubřelost nebo mamón zhýčkanýho kluka, kterej neví co s prachama. To byla úcta k životu.

Chci vám jen ukázat, že tu hru nemusíte hrát jako všichni ostatní. Že to jde i jinak. Chce to mít trochu zdravé neúcty k penězům a více úcty k příběhu svého života.

Znáte tu starou loupežnickou hlášku z pohádek: „Peníze nebo život!“ …možná je za ní daleko větší message, než jste si kdy předtím uvědomovali.

„Můžete jim zasvětit celej svůj život, co takhle ale žít s nima, ale mimo.“

Kazma Kazmitch
#TheYesMan

Zdroj


CR_trika_longjpg