9 negatívnych myšlienok, ktoré od vás ľudí odháňajú

9 negatívnych myšlienok, ktoré od vás ľudí odháňajú

Každý z nás, občas alebo častejšie, má negatívne myšlienky. Ale, neznamená to, že im musíme podľahnúť. Či negatívne myslíte bežne, alebo len raz za čas, je to dôležité pre vaše dlhotrvajúce šťastie a úspech, čo môžete spozorovať vtedy, keď myslíte negatívne, a vedome zmeníte negatívnu myšlienku na pozitívnu myšlienku.


Poviem vám o 9 najbežnejších negatívnych myšlienkách, s ktorými často zápasíme:

1. „Musím byť presne taký, akým chcú, aby som bol.“

V každom okamihu vám život ponúka neoceniteľnú možnosť, pomocou ktorej môžete vidieť a zažiť KTO SKUTOČNE STE. Chyťte sa jej! Niekedy sa môžeme úplne stratiť, keď skúšame žiť svoj život podľa druhých ľudí, skúšame napĺňať ich očakávania. Často robíme veci, len pre to, aby sme na nich zapôsobili.

Robíte veci, pretože úprimne v ne veríte? Spomeňte si na svoje vlastné potreby a ciele. Spomeňte si, kto ste.

Žite, robte a milujte tak, aby ste boli tiež šťastný, pretože keď príde na to, nemôžete byť úprimný k druhým, ak nie ste najprv k sebe.

 

2. „Nemám ich rád, pretože sú iní ako ja.“

Sľúbte sami sebe. Sľúbte si, že zastavíte túto drámu, než začne. Milujte všetkých ľudí i seba samého bez podmienok.

Sľúbte si, že sa budete smiať svojím vlastným chybám, a budete si uvedomovať, že nikto nie je perfektný: všetci sme ľudia.

Vlastnú cenu môžeme pocítiť iba v prostredí, v ktorom individuálne rozdiely sú uznávané, chyby tolerované, komunikácia je otvorená a pravidlá sú flexibilné.

 

3. „Oni to majú ľahšie než ja.“

Nikto to nemá ľahšie než vy. Každý z nás bojuje vo svojích vlastných zápasoch. Najsilnejší spomedzi nás nie sú tí, ktorí ukazujú silu tak, že ju vidíme, ale tí, ktorí vyhrali neuveriteľné vnútorné zápasy, o ktorých nič nevieme.

Predpokladanie, že niekto to má ľahšie než vy iba stavia bariéry medzi vami a ním.

 

4.  „Nemám dosť schopností (alebo nie som dosť dobrý), aby som to spravil inak.“

Väčšina z vašich najväčších úspechov v živote sa dostaví vtedy, keď budete schopný niekoho za niečo pochváliť, kým prechádzate vlastnou búrkou. Tak, bez ohľadu na to, aký bol a je váš život, buďte láskavý, milý a ohľaduplný. Myslite predtým, než rozprávate a konáte. Vždy myslite na to, že slová, ktoré vyslovíte a činy, ktoré spravíte, môžu byť iba odpustené, nie zabudnuté. Využite každú jednu príležitosť, aby ste konali podľa svojho najlepšieho svedomia.

Žiadny akt vašej láskavosti, bez ohľadu na to, ako malý bude, nebude nikdy zbytočný.

 

5. „To všetko je ich chyba.“

Ak trávite svoj čas príliš dlho obviňujúc druhých za veci, čo urobili, alebo neurobili, vedeli alebo nevedeli, zostanete na jednom mieste, kým to nepustíte. Obviňovanie je ľahké, pretože nemusíte nič robiť; iba sa sťažovať celý svoj život. Ale to nie je žitie, to je umieranie. Akceptujte, kde ste, bez toho, aby ste obviňovali druhých ľudí.

Chyťte svoj život do vlastných rúk. Každú chvíľu vám ponúka nové príležitosti.

 

6. „Nikdy im to neodpustím.“

Často máme naše srdcia zatvorené. Ale nie preto, že by sme neverili druhým, nie preto že sa bojíme, že nás opustia, sklamú, alebo nás prestanú ľúbiť, ale pretože si neveríme, že zvládneme bolesť z toho, že nás opustili, že nás sklamali, alebo že nás prestali ľúbiť. Iróniou je, že iba bolesťou z týchto veľkých strát, si uvedomíme našu pravú silu.

Pravda bola povedaná, vezme silné srdce bližšie smerom k láske, ale vezme dokonca silnejšie srdce, aby aj naďalej milovalo potom, čo bolo zranené. Ak vás niekto zranil, zradil alebo vás podviedol, odpusťte mu, pretože vám pomáha naučiť sa pravde a tiež tomu, že je dôležité byť opatrný, keď máte otvorené svoje srdce.Teraz ste silnejší a lepšie vybavený nájsť tú lásku, ktorú si zaslúžite.

Dôležité je, aby ste nedovolili zlým a nesprávnym ľuďom z vašej minulosti, aby vás držali ďaleko od správnych ľudí z vašej prítomnosti. Odpusťte im a posuňte sa vpred.

 

7. „Som teraz príliš zaneprázdený, nemám čas pre moju rodinu a priateľov.“

Osoby, ktoré pokladáme dnes za samozrejmosť, môžu byť tými, ktoré budeme zajtra potrebovať. Nikdy nebuďte príliš zaneprázdený na to, aby ste si urobili čas pre tých, na ktorých vám záleží najviac, pretože skôr či neskôr, budete chcieť byť pri tých mimoriadnych ľuďoch, ktorí vám vedia vyčariť úsmev na tvári.

Nájdite si dnes čas pre tých, ktorí vám pomôžu viac milovať samého seba. Naplánujte si často pre nich čas i počas dní kedy ste zaneprázdnený. Zaslúžia si ho.

 

8. „Je to v poriadku občas nafúknuť pravdu.“

Nie, to skutočne nie je. V skutočnosti, je skľučujúce si myslieť, že veľa ľudí bude šokovaných úprimnosťou, a málo ľudí podvodom. Nebuďte jedným z nich. Zastaňte si vždy pravdu. Tí, ktorí sú ľahko šokovaní, by mali byť častejšie šokovaní, a vy by ste mali byť tým, kto ich šokuje každý deň svojimi úprimnými slovami a činmi.

Úprimnosť a milujúce srdce je začiatkom všetkého správneho na tomto svete. Spája nás a drží pohromade v dobrom i zlom.

 

9. „Moje chyby dokázali, že za nič nestojím.“

Ak budete takto uvažovať, tak vás to ovládne. Ukončite každý deň a hotovo. Konali ste najlepšie, ako ste vedeli. Pár chýb a hlúpostí ste určite spravili, ale odpusťte si a zabudnite na ne čo najskôr. Pamätajte si, že váš neúspech nehovorí o vás aký ste, ale vaše odhodlanie áno. Zlyhanie je jednoducho príležitosť začať znova, rýchlejšie než predtým.

Zajtra je nový deň. Začnite ho pokojne a nezaťažujte sa starými hlúposťami.

 

Ak používate pri rozprávaní nejaké z týchto negatívnych myšlienok, nie ste sami. My všetci máme negativitu pochovanú hlboko v nás, že nás občas ovládne. Kľúčom je rozpoznať a uvedomiť si tieto negatívne myšlienky, zastaviť ich a pretransforomovať ich na pozitívne.

Myslite na to, že naše myšlienky ovplyvňujú to, čo vidíme, to čo my vnímame ako realitu. Zamerajte vaše myšlienky na to, čo chcete dosiahnúť, a aký dojem chcete vyvolať v ľuďoch, pretože to ako myslíme, to si priťahujeme do nášho života.


 

Zdroj projektzivot.org